Správy zo Slovenska

Voliči dajte pozor! Ministerstvo vnútra pre vás pripravilo pár noviniek!

 

pexels-photo-260907Iste ani vám neuniklo, že 4. novembra sa budú konať voľby do vyšších územných celkov (VÚC). Každý, kto už niekedy volil vie, že pred tým, než si idete splniť svoju občiansku povinnosť musíte volebnej komisii predložiť občiansky preukaz. V prípade, že ste cudzinec voliť môžete taktiež, ak máte trvalý pobyt v danom kraji. 

 

Čítať ďalej...

Dobrovoľne poistený v zahraničí nemôže mať dobrovoľné poistenie v SR

21. August 2013 / TASR

Bratislava 21. augusta (TASR) – Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje osoby pracujúce v členských krajinách Európskej únie, ako aj vo Švajčiarsku, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande, že ak v danej krajine podliehajú povinnému nemocenskému poisteniu a poisteniu v nezamestnanosti, nemôžu mať dobrovoľné nemocenské poistenie a dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti na Slovensku.

 

Čítať ďalej...

Dávku v nezamestnanosti možno poberať aj v zahraničí a hľadať si tam prácu

davka v nezamestnanosti v zahranici 26.8.201320. August 2013 / TASR - HSP

Bratislava 20. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR)

Nárok na dávku v nezamestnanosti po skončení pracovného pomeru v členskom štáte EÚ/EHP a Švajčiarska sa uplatňuje v štáte posledného zamestnania

Nárok na dávku v nezamestnanosti po skončení pracovného pomeru v členskom štáte EÚ/EHP a Švajčiarska si človek spravidla uplatňuje v štáte posledného zamestnania. Po priznaní dávky v nezamestnanosti však nemusí zotrvať v danej krajine po celý čas jej poberania. Má možnosť požiadať o jej export na Slovensko v tom prípade, ak prišiel o prácu v zahraničí a chce si novú prácu hľadať doma alebo zo Slovenska do členského štátu, ak si chce hľadať prácu tam.

Čítať ďalej...

SZČO budú mať menej povinností voči Sociálnej poisťovni

socialna poistovna 16.8.201314. August 2013 / TASR

Bratislava 14. augusta (TASR) – Samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) budú mať od budúceho roka menej povinností voči Sociálnej poisťovni (SP). Vláda SR dnes schválila novelu zákona o sociálnom poistení, podľa ktorej sa podnikateľom zruší prihlasovacia a odhlasovacia povinnosť pri platení povinných sociálnych odvodov. Zákon by mal nadobudnúť účinnosť od roku 2015.

Čítať ďalej...

O daniach sa môžu Slováci poradiť už aj na pobočkách Slovenskej pošty

8. August 2013 / TASR

Bratislava 8. augusta (TASR) – Slovenská pošta spolupracuje na rozširovaní svojich služieb aj s Finančným riaditeľstvom (FR) SR. Zámerom tejto spolupráce je dostať služby daňového úradu bližšie k občanom. "Od marca 2013 môžu ľudia na štyroch vybraných poštách vyhľadať pomoc zamestnancov daňových úradov. Pilotný projekt sa osvedčil, keď túto možnosť využilo viac ako 33.000 ľudí. Projekt kontaktných miest sa osvedčil a budeme v ňom pokračovať," priblížila hovorkyňa FR SR Patrícia Macíková.

dane na poste 13.8.2013

Čítať ďalej...

590

Najnovšie pracovné ponuky

Pracovné ponuky

 

 

 

Nájdete nás aj na FB

Pravidlá portálu