Správy zo Slovenska

V rakúskych Dunajských luhoch je v sobotu pripravená prehliadka pre Slovákov

"Počas hodinovej prehliadky vás sprievodcovia prevedú expozíciami, ako je barokové divadlo, v ktorom škriatok Faun vysvetľuje vznik lužného lesa alebo sa môžete prejsť po obrovskej leteckej snímke Dunaja, či prostredníctvom kamery nahliadnuť do života bocianích mláďat hniezdiacich na komíne zámockej veže," hovorí Igor Stahl, správca návštevníckeho Centra národného parku Dunajské luhy (Donau-Auen). Prehliadky zámku Orth v slovenskom jazyku sa začínajú počas uvedených dní vždy o 10.15 h, ďalej pokračujú v hodinových intervaloch. Miestom stretnutia je vstupná hala zámku Orth.

"Skutočný dotyk s prírodou možno získať ihneď po absolvovaní prehliadky zámku, a to priamo na zámockom ostrove, ktorý je doslova nabitý prírodovednými atrakciami," dodal Stahl. Pôvodné druhy fauny a flóry dunajských luhov a ich životné prostredie približujú takmer dve desiatky stanovíšť so zaujímavosťami, ako sú vzácne korytnačky močiarne, sysle pasienkové, rôzne druhy plazov a obojživelníkov, či obľúbená podvodná pozorovateľňa, v ktorej možno obdivovať typické dunajské druhy rýb.

Aj keď väčšina Slovákov sa do Centra národného parku Dunajské luhy dopravuje osobnou automobilovou dopravou, postupne podľa Stahla narastá počet návštevníkov, ktorí využívajú výbornú dostupnosť tejto lokality na bicykli.

maš ed

 
 

 

6310

Najnovšie pracovné ponuky

Pracovné ponuky

 

 

 

Nájdete nás aj na FB

Pravidlá portálu