Rodina a vzťahy

Praktické rady, ako a najmä za čo zaopatriť rodičov

Zdroj: Báječná žena/Jana Brožíková 07. jún 2013, 07:00

zaopatrir rodicov 10.06.2013

Poradíme vám, ako a za čo zaopatríte svojich rodičov.

 

Z čoho môžete zaplatiť opatrovateľku pre otca alebo mamu, ktorí sa o seba nedokážu postarať?

Keď máte starších rodičov, jedného dňa sa môže stať, že budú odkázaní na vašu pomoc. Zo zamestnania odísť nemôžete a na profesionálnu opatrovateľku nemáte dosť peňazí. Mali by ste vedieť , že dospelé deti sa nemôžu zbaviť finančnej zodpovednosti za sociálnu starostlivosť poskytovanú rodičom a prípadné dlhy za túto službu zdedíte. Ako sa dostať zo začarovaného kruhu?


Čítať ďalej...

Čo ženy milujú a čo nenávidia na mužoch?


19-hate-190811Minule sme zverejnili článok o veciach, ktoré sú nám, ženám,také blízke a muži z nich idú vyskočiť z kože. Dnes sa na to pozrieme z opačného hľadiska: čo MY na nich neznášame a čo milujeme.

 Hovorí sa, že to, čo nám na začiatku vzťahu s mužom imponovalo, časom začneme nenávidieť. Resp. z toho, čo sa nám zdalo byť milé a rozkošné, sa už dnes ideme doslova zblázniť. Väčšinou takéto „vytriezvenie“ príde po spoločnom žití v jednej domácnosti. Jedna vec je tzv. ponorková choroba, druhou sú už skutočne nepríjemné zlozvyky či averzia voči druhému. Sú veci, ktoré sa dajú akceptovať a proste sa s nimi musíme naučiť žiť. Predstavte si, že až 69 % žien považuje svojich partnerov za nedokonalých. Tých zvyšných 31 % by možno naše drahé polovičky získali, keby sa zbavili niektorých zlozvykov. My sa pozrieme na tie najfrekventovanejšie, a možno aj najhoršie, zlozvyky našich miláčikov. A aby sme neboli také zlé, pozrieme sa aj na to, čo na nich milujeme! Ešte to najdôležitejšie: každý muž je iný, každý má iné plusy a mínusy, no aj tak bez nich nevieme žiť!

Čítať ďalej...

Čo na nás muži milujú a čo nenávidia?

 10-things-women-hate-about-men-dating-tips                                                                                                                       

Zrejme presné zodpovedanie ostane navždy záhadou, no niečo tu pre vás aj tak máme. Každá žena je originál, no niektoré veci má nežnejšie pokolenie spoločné. Veci, ktoré nás napĺňajú šťastím, ale naše polovičky privádzajú do stavu zúfalstva. Vždy platí, že ženy sú z Venuše a muži z Marsu!

 

 

 

Čítať ďalej...

Láska na diaľku. Má takýto vzťah budúcnosť?

 

tumblr lmenpkviyC1qiewbqo1 500

Najväčším nepriateľom lásky je čas a vzdialenosť. Tie ženy, ktorých vzťah je týmito dvomi elementmi pravidelne skúšaný, by vedeli povedať svoje. Veď už naše staré a prastaré matky žili roky v odmlke od svojich manželov. Kedysi to bolo spôsobené výraznou migráciou za prácou či vojnou.

Súčasná situácia však nie je o nič lepšia. Mnoho žien musí za prácou vycestovať do zahraničia, pozitívom je, ak pacujú na turnusy a domov prichádzajú aspoň raz za dva týždne. Čo robiť v prípade, ak je táto nútená manželská odmlka dlhšia?

 

Čítať ďalej...

Rodičia vs. deti! Aký má byť účinný trest?

1179594 vysvedcenie-matka-dieta-syn-krik-hadka-crop

Otázka trestania detí asi nebude nikdy úplne zodpovedaná. Patria vôbec tresty do výchovy?

Každé dieťa vystrája. Niektoré menej, iné viac. Aj keď by všetci rodičia chceli mať doma anjelika, nie vždy sa im to podarí. A najmä nie vtedy, ak nevedia, či dieťa trestať alebo nie. Dokonca ani odborníci sa v tomto nedokážu úplne zhodnúť. Podľa niektorých sú tresty priam až nevyhnutné. Ale pozor! Nie je trest ako trest. Tie nesprávne môžu zanechať hlboké následky na detskej psychike.

 

Čítať ďalej...

630

Najnovšie pracovné ponuky

Pracovné ponuky

 

 

 

Nájdete nás aj na FB

Pravidlá portálu