Rodina a vzťahy

Láska na diaľku. Má takýto vzťah budúcnosť?

 

 Celý život je len jedna veľká skúška

Svojim odchodom za prácou netrpíte len vy. Svoje si odžije aj Váš manžel či deti. Samozrejme, najhoršie ste na tom vy, pretože ste mimo svojho prirodzeného prostredia, bez styku s blízkymi a priateľmi. Spoľahnúť sa môžete len na cudzích ľudí a často sa môže stať, že podľahnete pocitu samoty. Musíte byť trpezlivá a myslieť na to, ako si stratený čas s rodinou a manželom vynahradíte. Aj napriek tomu, že sa Vám môže zdať zbližovanie s manželom akési iné, nebojte sa toho. Sú to len tie začiatky.

 

Surviving-a-Long-Distance-Relationship1

 Zíde z očí, zíde z mysle?

Príslovie, ktoré väčšinou naozaj funguje. Ak sa obávate, že dni samoty zahalenej prácou s cudzími ľuďmi výrazne naštrbí Váš vzťah s partnerom, mali by sa snažiť vyťažiť z aktuálnej životnej situácie maximum. Vy dvaja ste predsa strojcami svojho šťastia, nedovoľte kilometrom, aby vás rozdelila.

V súčasnej modernej a pretechnizovanej dobe však už nie je také náročné byť v pravidelnom kontakte s partnerom. Nemusíte sa len počuť, ale dokonca aj vidieť. Naučte sa využívať internet, skype či iné komunikačné prostriedky. Verte, že to má svoj význam a predídete tak strate dôvery či intimity. Hovorte spolu o všetkom, pravidelne si sms-kujte, dávajte si najavo, že na seba myslíte. Nedovoľte, aby Váš vzťah a city ochladli.

Nebudeme Vám klamať. Občas sa stane, že odlúčením od partnera zistíte, že akosi Vám chýba stále menej a menej. Môže ísť len o prechodné obdobie, ovplyvnené práve pocitmi samoty. Ak však už nepociťujete žiadnu potrebu sa s ním deliť o svoje pocity, zážitky, je nevyhnutné prehodnotiť takýto vzťah. Je to totiž možné, že už pred Vašim odchodom ste žili v stereotypnom partnerstve, ktoré ste udržiavali len zo zvyku a v závale povinností ste nemali čas venovať sa príčinám ochladnutia citov.

 

 Problémy riešte. Vždy!

Mnoho párov, ktoré na istý čas rozdelili kilometre, nechcú problémy riešiť napr. cez telefón. Túžia venovať sa príjemnejším veciam. Samozrejme, je to logické. Ale nezabúdajte, že kopenie problémov môže mať naozaj zlý vplyv na vaše partnerstvo. Dokonca je to jeden z najčastejších dôvodov na rozchod či rozvod. Pokiaľ máte naozaj silné podnety na riešenie problémov, urobte tak. Berte však do úvahy aj vážnosť takýchto problémov, zvážte, či ide naozaj o relevantný problém alebo len o banalitu.

 

Bez dotyku

Áno, vzťah výrazne ohrozuje aj absencia fyzického kontaktu. Ak patríte medzi tých, ktorí k životu nevyhnutne potrebujú cítiť blízkosť partnera, určite si stanovte maximálnu dĺžku odluky. Je to takto oveľa jednoduchšia a skôr zvládnete pocity samoty. Nesmieme zabúdať aj na fenomén menom žiarlivosť. Či už vy, alebo Váš partner, snažte sa neprejavovať ju vo veľkej miere, môže narušiť Váš vzťah. V situácii bez partnera nik netúži po žiarlivostných scénach, a to najmä vtedy, ak sú neoprávnené.

Neobídeme ani nenávidenú neveru. Aj napriek tomu, že ste odišli pracovať do zahraničia, vždy sa nájde príležitosť, ako uniknúť zo sveta samoty a túžby po domove do náručia cudzieho človeka. Samozrejme, netýka sa to len Vás, ale i Vášho partnera. Ohrozené sú najmä osoby so slabšou citovou väzbou a so silnejšími pokušeniami. Je dôležité to prekonať a čím je vzťah silnejší, dlhodobejší a čím kratšie je odlúčenie, tým je riziko nevery či rozchodu menšie.

 

Za a proti vzťahu na diaľku

Ak si myslíte, že neexistujú žiadne výhody takéhoto vzťahu, vyvedieme Vás z omylu. Aj keď, samozrejme, tých negatív je predsa len viac.

    

   +                                                    

- zmena, oživenie stereotypu                                            

- dokázanie si lásky, oddanosti a dôvery                       vztahy nahrada lenka

- overenie skutočných citov                                              

- zhodnotenie šancí na budúcnosť                 

    -             

- riziko odcudzenia                                                               

- emocionálne vyčerpanie

- zhoršenie komunikácie

- nedostatok fyzického kontaktu

- riziko nevery

 

Nakoniec ešte pár malých rád. Je jasné, že prácu v zahraničí ste si vybrali najmä pre viacero faktorov, ako sú financie, nezamestnanosť a pod. Málokto odchádza preč od rodiny „dobrovoľne“. Myslite pozitívne, svoju prácu vykonávajte čo najlepšie, pretože len dobrý pocit a sebadôvera Vám pomôžu prekonať chvíle bez partnera. A najdôležitejšie: dôverujte si so svojím partnerom a pravidelne komunikujte!

 

3470

Najnovšie pracovné ponuky

Pracovné ponuky

 

 

 

Nájdete nás aj na FB

Pravidlá portálu