Životný štýl

Aký je recept na dlhovekosť?

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 

Hovorí sa, že vek ženy by mal ostať utajený. Dnes vám však prinášame článok o ženách, ktoré sa práve vďaka svojmu veku zapísali do dejín. Dokazujú, že vek je len číslo a po päťdesiatke či šesťdesiatke sa život nekončí.

Jeralan Talley –  Narodila sa v roku 1899 a do roku 2015 kedy zomrela vo veku 116 rokov a 25 dní. Táto žena pochádzala z Ameriky a jej receptom na dlhovekosť bola neustála aktivita. Venovala sa šitiu šiat, vyrábala deky, chodila rybárčiť (vo veku 114 rokov chytila 7 sumcov). Keď Jeralan dovŕšila 116. narodeniny, obdržala list od vtedajšieho amerického prezidenta Obamu, ktorý napísal: "šírka jej skúseností a hĺbka jej múdrosti odráža dlhú cestu, ktorú náš národ odcestoval od roku 1899".

Susannah Mushatt Jones – Po smrti vyššie spomínanej Jeralan Talley sa stala najstaršou ženou práve Susannah Mushatt Jones. Narodila sa v roku 1899 a zomrela, keď dovŕšila 116 rokov a 311 dní. Do jej stých narodenín sa mohla popýšiť ukážkovým zdravím. Neskôr oslepla a bola čiastočne hluchá. Nikdy nefajčila ani nepila alkohol. Spala 10 hodín denne. Na raňajky vždy jedla štyri prúžky slaniny spolu s miešanými vajíčkami. Dňa 3. júla 2015, tri dni pred jej 116. narodeninami, získala certifikát od Guinness World Records, ktorý ju považoval za najstaršiu osobu nažive.

Emma Martina Luigia Morano – Rodáčka z Talianska sa narodila v roku 1899. Zomrela vo veku 117 rokov a 137 dní v apríli tohto roku. Tento úctyhodný vek jej priniesol titul najstaršia Talianka a druhá najstaršia Európanka. Na otázku, čo je jej receptom na dlhovekosť odpovedala: “Tri vajcia denne a pozitívne myslenie.“

Jeanne Loise Celment – V Európe ešte ostaneme. Jeanne pochádzala z Francúzska a dožila sa 122 rokov. Jej životný štýl a zdravie sa stali predmetmi výskumu mnohých vedcov. Celý svoj život sa snažila žiť aktívne. Do stých narodenín jazdila na bicykli, okrem toho rada plávala a vyskúšala si aj horolezectvo. Milovala koláče a vanilkovú zmrzlinu. Keď Jeanne dovŕšila 109 rokov, nastúpila do opatrovateľského domu, kde o niekoľko rokov zomrela.

Ešte stále máte pocit, že ste už starí a na všetky vaše plány neostal čas? Recepty na dlhovekosť sú rôzne, základom však je pozitívne myslenie. A nezabudnite, že vek to nie je len číslo, sú to zážitky, radosti ako aj starosti všedných dní.

dlhovekost

 

(ZDROJ: pexels.com)

 

 

82620

Najnovšie pracovné ponuky

Pracovné ponuky

 

 

 

Nájdete nás aj na FB

Pravidlá portálu